Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Lekcja online Pearson & BBC Live Classes

10 grudnia klasa piąta wzięła udział w projekcie Pearson & BBC Live Classes. To wyjątkowa inicjatywa, w której uczniowie z różnych krajów spotykają się na wspólnych lekcjach języka angielskiego online. Podczas Live Classes klasa łączy się z jednego komputera z kamerą i mikrofonem, a uczniowie biorą czynny udział w lekcji: odpowiadają, zadają pytania i wymieniają uwagi. 
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję  porozmawiać o tradycjach bożonarodzeniowych z dziećmi z Rosji, Czech, Litwy, Słowacji i Serbii. Prowadzącą była Pani Chloe Dennis z Wielkiej Brytanii. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami wśród których największym entuzjazmem cieszyło się to ostatnie - prezentowanie kolęd w języku ojczystym. Mogliśmy nie tylko zaśpiewać polską kolędę, ale także posłuchać tych z innych państw. Dużo radości sprawiło też zadanie w pokojach, kiedy to uczniowie mieli okazję sami opowiedzieć o tradycyjnym jedzeniu, prezentach i dekoracjach oraz o tym, kiedy obchodzą  Boże Narodzenie.
Lekcja online Pearson & BBC Live Classes pozwoliła uczniom przekonać się, że język angielski naprawdę otwiera drzwi do komunikacji z całym światem, a także poszerzyć horyzonty, poznając zagraniczne zwyczaje świąteczne. Zapraszamy do galerii.