Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

ŚWIĘTO SZKOŁY ORAZ DZIEŃ MAMY I TATY

30 maja  obchodziliśmy dwie doniosłe uroczystości: Święto Patrona Szkoły oraz Dzień Mamy i Taty.
Świętowanie rozpoczęliśmy udziałem we mszy świętej w zasadniańskiej kaplicy, której przewodniczył ksiądz prałat Kazimierz Pach. W swoim kazaniu przybliżył nam postać Patrona naszej szkoły. Odwołując się do licznych utworów autorstwa Marii Konopnickiej wskazywał na wartości, jakie chciała nam przekazać pisarka. Była to wartościowa lekcja o patriotyzmie, miłości i szacunku do drugiego człowieka oraz otaczającego świata.
Następnie wzięliśmy udział w uroczystej akademii ku czci Patrona szkoły.  Przedstawienie na podstawie bajki  Marii Konopnickiej pt. Franek w wykonaniu uczniów klas starszych było wymownym i wzruszającym  podsumowaniem lekcji poprowadzonej przez księdza prałata.
W kolejnej części uroczystości nastąpiło podsumowanie konkursów związanych z życiem i twórczością Marii Konopnickiej. Wręczono nagrody i dyplomy laureatom Rodzinnego Konkursu Plastycznego  pt. Płaskorzeźba Marii Konopnickiej oraz uczniom biorącym udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. Portret Marii Konopnickiej organizowanym przez szkołę w Tarnawie Dolnej.
Bardzo ważną częścią  szkolnego święta była akademia dedykowana naszym Rodzicom z okazji Dnia Mamy i Taty. W ten sposób pragnęliśmy wyrazić wdzięczność za trud wychowania i bezgraniczną miłość do nas.  Od serca wybrzmiały życzenia od dzieci z  oddziału przedszkolnego.  Zaś uczniowie klas młodszych w przedstawieniu pt. Calineczka  zabrali swoich Rodziców w podróż do świata baśni. Pięknie wybrzmiało Sto lat odśpiewane przez całą społeczność szkolną. Na zakończenie dzieci obdarzyły Rodziców własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Był to dla nas bardzo ważny dzień. W towarzystwie najdroższych nam osób – Rodziców mogliśmy celebrować szkolne święto.
Zapraszamy do galerii zdjęć.