Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

PEN PAL ADVENTURE

Pen pal adventure to międzynarodowy projekt realizowany w naszej szkole w ramach eTwinning. Uczestnikami są wszyscy uczniowie klas IV-VII.
Głównymi celami na ten rok szkolny były wymiana listów między uczestnikami z Polski i Hiszpanii, a także lekcje online. Aby te cele zrealizować, koordynatorzy projektu połączyli uczniów w pary. Pierwszym zadaniem było napisanie listu o sobie. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na listonosza, który wreszcie przywiózł dla każdego list zza granicy. 
W dzienniku projektu na bieżąco publikowaliśmy zdjęcia i filmiki ukazujące nasze klasy, szkoły, miejscowości i kulturę regionalną. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali zamieszczone materiały ukazujące rzeczywistość, która bardzo różni się od naszej.
Nasi nowi koledzy i koleżanki mieszkają na południu Hiszpanii, w miasteczku Torre del Mar, więc podziwialiśmy plażę, palmy, a także tamtejsze stroje regionalne. Nasi partnerzy chętnie dzielili się z nami foto relacjami z wycieczek szkolnych, więc mogliśmy dodatkowo podziwiać miasteczka Sevilla i Huelva.
Tegoroczne działania zakończyliśmy serią lekcji online, dzięki którym uczniowie mogli się zobaczyć na żywo i porozmawiać po angielsku. Podczas wspólnych spotkań śpiewaliśmy także popularne piosenki w języku ojczystym, a więc usłyszeliśmy również, jak brzmi język hiszpański.
Udział w tym projekcie był wielką przyjemnością i świetną przygodą, dlatego czekamy z niecierpliwością, aby móc kontynuować naszą współpracę w kolejnym roku szkolnym.
Zapraszamy do galerii zdjęć, która dokumentuje nasze działania.