Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia obchodzonego w dniu 25 listopada zorganizowano w naszej szkole akcję promującą czytelnictwo pod hasłem: Zabierz misia ze sobą.|
Piątek 24 listopada był dniem wyjątkowym. Niemal każdy uczeń, zarówno ten młodszy jak i starszy, przyszedł do szkoły w towarzystwie swojego pluszowego przyjaciela. Jakże było serdecznie, barwnie i radośnie. Maskotki nierozłącznie towarzyszyły uczniom podczas lekcji i na przerwach. Biblioteka szkolna zapełniła się bajkowymi bohaterami, w towarzystwie których uczniowie poznali historię pluszowego misia, rozwiązywali „misiowe” zagadki, wypożyczali i czytali książki. Młodsi podczas zajęć z wychowawcami oglądali bajki z misiem w roli głównej, kolorowali misiowych bohaterów. Na przerwie nie mogło zabraknąć zabawy: Stary niedźwiedź mocno śpi.
Przedsięwzięcie spotkało się z dużym uznaniem. Biblioteka szkolna w tym dniu wypełniła się po brzegi czytelnikami. Wzruszała niezwykła więź dzieci ze swoimi przytulankami. Niektóre z nich wymęczone, wykochane, bo przecież towarzyszą nam od najmłodszych lat.
Zachęcamy do systematycznego korzystania z zasobów bibliotecznych. To z książki zyskaliśmy większość naszych wiernych i niezawodnych pluszowych przyjaciół. Mieć przyjaciela to wielkie szczęście dla każdego z nas. Kubuś Puchatek powiedział: Przyjacielu, jeśli będziesz żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.
Zapraszamy do galerii zdjęć.