Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Impreza mikołajkowa w Dworze Świdnik

Zasypane drogi, w śniegu cały świat…. Taka sceneria utwierdziła nas w przekonaniu, że zbliża się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Każdy czekał na to cały rok. Trudno było nas utrzymać w murach szkoły. 5 grudnia zdecydowaliśmy się udać na poszukiwania śladów Mikołaja. Trop doprowadził nas do niezwykłego miejsca, jakim okazał się Dwór Świdnik. Tutaj poczuliśmy magię świąt. Poznaliśmy staropolskie zwyczaje bożonarodzeniowe. Wykonaliśmy ozdoby choinkowe. Udekorowaliśmy bożonarodzeniowe drzewko. Korzenny zapach pierniczków był dla nas inspiracją do ich zdobienia. Wiele radości sprawiły nam muzyczne zabawy ze Śnieżynką i śpiewanie kolęd. Każdy z nas bardzo się starał, by udowodnić, że zasługuje na odwiedziny wyczekiwanego gościa. Cóż za radość była, gdy pojawił się Święty Mikołaj z Miry i obdarzył każdego upominkiem.
Po tak aktywnie spędzonym czasie z apetytem zjedliśmy pyszny obiadek. Tym samym zregenerowaliśmy siły przed powrotem do domu.
To było dla nas niezwykłe przeżycie. Wiele radości dostarczyły zabawy i spotkanie ze Świętym Mikołajem. Była to również wartościowa lekcja, która przypomniała nam, że okres Bożego Narodzenia to czas dzielenia się dobrem. Zapraszamy do galerii.