Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

W  dniach 12-16 września 2022 r. w naszej szkole odbyła się akcja Tydzień profilaktyki dla chorób zakaźnych. Inicjatorem kampanii było Ministerstwo Edukacji i Nauki  wraz  z Głównym Inspektorem Sanitarnym.
Celem akcji było uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Podczas trwania tego tygodnia w klasach I-III odbyły się zajęcia tematyczne z uczniami. Klasy IV-VIII podczas zajęć z wychowawcą oglądały filmy edukacyjny pt. Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych. W ramach akcji na korytarzu szkolnym prezentowane były plakaty profilaktyczne o chorobach zakaźnych i metodach ich zapobiegania. Plakaty zostały wykonane przez uczniów klas IV- VIII. Nad przebiegiem działań czuwała Pani Agnieszka Majchrzak.

 

Harmonogram dostępności nauczycieli znajduje się tutaj. 

 

15 września 2022 roku uczniowie klas od V - VIII wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu, które odbyło się w pobliskiej Ochotnicy Dolnej. 
Podczas I Wołoskiego Kongresu Młodych specjaliści z wielu dziedzin przedstawili ideę Szlaku Kultury Wołoskiej. Mieliśmy okazję posłuchać o korzeniach kultury góralskiej i poczuć się częścią naprawdę wyjątkowej rodziny. Dowiedzieliśmy się, jakie są nasze korzenie oraz jak kultura naszych lokalnych społeczności wpływa na budowanie własnej tożsamości. Podczas Kongresu nie zabrakło także animacji dla uczestników oraz smacznego poczęstunku. Wszyscy zgromadzeni otrzymali pakiety, w których znalazły się materiały promujące kulturę wołoską m.in. mapy, edukacyjne karty pracy czy puzzle. 
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie. 

W dniu 15.09.2022 r. uczniowie klasy czwartej, podczas zajęć z informatyki z panią Beatą Wojnarowską, pracowali z pomocami zakupionymi w ramach programu Laboratoria przyszłości.
Z wielką ciekawością uruchomili drukarkę Makerbot. W programie Tinkercad przygotowali projekt gwiazdki, którą później wydrukowali. W oczekiwaniu na wydruk składali Lego Spike Prime oraz zaprogramowali ułożonego przez siebie psa Kiki.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych zajęć.

Szanowni Rodzice,
zapraszam na spotkanie w szkole w poniedziałek 19 września br.
Plan spotkania:
godz. 15.30 – zebranie w oddziale przedszkolnym – spotkanie z wychowawcą oddziału w sali oddziału przedszkolnego
godz. 16.00 – zebranie ogólne z dyrektorem szkoły na jadalni
godz. 16.20 – spotkanie w klasach z wychowawcami
Z uwagi na ważne sprawy poruszane na pierwszym zebraniu w nowym roku szkolnym uprzejmie proszę o obecność.

                                                                                                                                                              Bożena Gierczyk

13 września mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów z ukraińskiego cyrku Szok. Można było obejrzeć ciekawe sztuczki i triki cyrkowe. Były pokazy gołębi i piesków. Wystąpili także: wesoły klaun, słoń i biały miś. Uczniowie naszej szkoły, i nie tylko oni, mogli spróbować swych talentów cyrkowych, włączając się do zabawy. Występ dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć.
Zapraszamy do galerii zdjęć. 

1 września 2022 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po dwumiesięcznych wakacjach uczniowie spotkali się ze swoimi kolegami i nauczycielami. Niektórzy usłyszeli szkolny dzwonek po raz pierwszy. Pani Dyrektor witała wszystkich uczniów, przedstawiła nauczycieli i wychowawców, omówiła cele na nowy rok szkolny oraz życzyła sukcesów w nauce i rozwoju osobistym. Pożegnała również odchodzącą na emeryturę Panią Janinę Gierczyk, dziękując za długoletnią pracę w naszej szkole.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Nasza szkoła prowadzi zapisy do świetlicy szkolnej.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w załączeniu:
- regulamin funkcjonowania świetlicy,
- karta zgłoszenia na świetlicę.
Czytaj więcej

Plan lekcji ważny od 01 września znajduje się tutaj. 

 

 

Dożywianie w naszej szkole rozpocznie się  od 5 września 2022 r.
Koszt za miesiąc wrzesień wynosi 70 złotych (3,50 * 20 dni). 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w dniu
1 września 2022 r. (czwartek). 

Plan uroczystości:
9.00 - Msza święta,

10.00 - apel na sali gimnastycznej, a po nim spotkanie w klasach
z wychowawcami.

Zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz prałat Kazimierz Pach. Następnie wzięliśmy udział w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy VIII, dla których po raz ostatni zabrzmiał nasz szkolny dzwonek. Najpierw Ósmoklasiści uroczyście przekazali Sztandar Szkoły swoim młodszym kolegom i koleżankom, a później pożegnali się z nami, przypominając, jak wesoło biegły im dni w murach naszej szkoły. Wspomnienia wywołały szczere uśmiechy zgromadzonej publiczności. Nie brakowało również wzruszeń, więc niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku. Każdy z nich pozostawił bowiem po sobie ślad, którego nic nie może zatrzeć...Pani Dyrektor, w pięknym przemówieniu, podziękowała wszystkim za ten rok wytężonej pracy i wręczyła zasłużone nagrody i wyróżnienia. Szczególnie uhonorowała uczniów klasy VIII i ich Rodziców. Absolwentom  życzyła powodzenia i wytrwałości w realizacji wybranych celów na nowych ścieżkach, którymi będą podążać. Podziękowania za wzorową współpracę otrzymała również Rada Rodziców. Z całym przekonaniem możemy powiedzieć, że to był dobry rok! 
Zapraszamy do galerii zdjęć z zakończenia roku. Wszystkim życzymy bezpiecznych, udanych wakacji! Do zobaczenia...